Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Gold Mc - Rruga E Pendimit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruga E Pendimit".
3. Video është e këngës "Rruga E Pendimit", por nuk këndohet nga Gold Mc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold Mc - Rruga E Pendimit  (Feat. Mentori)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/06/2015

2015-06-13T18:12:48+00:00[Gold Mc]
Tash po fol zemra e syt lot po qesin,
Po qona me Bismilah e pe marr Abdesin,
pi la punt e kqija e po kthena kah zoti,
se knaqsi mat madhe jo nuk paska robi,
Më fal mu Allah për kohen qe humba,
Se jeta ksaj bote shpesh mka ardhë te hunda,
Tani jom i lumtur i fort e krenar,
Jetoj i devotshum e jo gjynaqar,
E tash zemra po fol se boll jetova kot,
Faleminderit qe me udhzove oh i madhi Zot,
prandaj ti je fales dhe plot me mshir,
Vetem ty tperulem me vullnetin mat mir,
Lexo e mso e jeto me nder,
mos bo vepra te flliqta po bon vepra me vler,
Unë eca vazhdova naper krejt kto faza,
Lexoje vlla Kuranin se qajo o baza,

[Mentori Ref 2x:]
Ya Rrahmen, Ya Rrahim,
Të përulem Zoti im,
Më fal te lutem gjdo gabim,
Ti je falës padyshim.

Gjdo njeri oshtë qynaqar,
por më i miri prej tyre osht ai i cili Pendohet,
dhe ai i cili kërkon falje te Allahu,
Prandaj pendohu edhe ti para se te bohet von.

[Gold Mc]
Ti je i mshirshum fjalt e tua un besova,
bona gabime po me zemer u pendova,
E mir koka jeta me jetu si besimtar,
rrugen tane qe jom une jom shum krenar,
Namazi qetsim, Agjerimi letsim,
Gjdo gjë për ty Allah e boj pa pritim,
Du me bo vepra tmira e me dal pi gjynahev,
Deri nat moment kur edhe zemra ndalet,
Munsoma Allah edhe Qaben me pa,
Ihramin un me vesh e Tavafin me ba,
Mos mi mbyll syt pa e pa ket vend,
edhe nese des at'her rahat do t'jem,
ELHAMDULILAH për gjdo tmir që e kom,
Falenderimi takon ty me zemer po thom,
Falja ma e mir se gjumi thot edhe nezan,
Jom shum i lumtur zot qe jom MUSLIMAN.

[Mentori Ref 2x:]
Ya Rrahmen, Ya Rrahim,
Të përulem Zoti im,
Më fal te lutem gjdo gabim,
Ti je falës padyshim.

Gjdo njeri osht gjynaqar,
Por më i miri prej tyre osht ai i cili pendohet,
Dhe ai i cili kërkon falje te Allahu,
Prandaj pendohu edhe ti para se te bohet von.


Ky tekst u dërgua nga Djellona Maloku
Më Shumë Këngë Nga Gold Mc:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet