Gooldman
Gooldman
Gooldman
  • Vendlindja:
  • Prizren Kosovë
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Gusht 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gooldman është këngëtar. Kreshnik Badalli i njohur si GooLDMaN, Eshte i Lindur ne Zhur te Prizrenit dhe Merret me Rap Muzike dhe ka marrurr pjes tek Celsi muzikor 6 Dhe shum Koncerte dhe Videoklipe te lansuara nga kengetari ne fjale me Kompanine ku ai tashme punon dhe ia kane besuar Punen "Cliken BlackPittbulls Zero29 Records".

Kengetari i Perferuar i tij eshte EMINEM dhe ai synon qe te behet si ai sadopak. Ai qe i vogel ka pasur pasion te kendoj rap muzik dhe tani ajo deshire ju plotesua ai nuk ka shum kenge por disa te njohura jane :hajde tash kallzom qe behet fjale per nenat qe i lene ne rruge femijet e tyre ajo qe behet fjal per nje dashuri mes dy njerzeve.
Pastaj dhe bashkpunimi me kengetaren 'Shemsie Gashi' "Jam Zbukuru Sonte" Ndersa tani eshte duke pergatitur projektin e tij te radhes "Viktima e Rruges" quhet kenga dhe do te jete sigurisht me Videklip.
Ndryshe GooLDMaN Njihet si njeri nder kengetaret (Reperet) me premtues te Sknes Sone Shqiptare ...

Më datë 12 Prill 2011, Gooldman publikon videoklipin "28 Marsi (1989 - 2011)", në bashkëpunim me Mr.d.

Në Maj 2012, Gooldman merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "T'kom N'shej", në bashkëpunim me M.b.

Më datë 17 Qershor 2014, Shemsie Gashi publikon videoklipin "Jam Zbukuru Sonte", në bashkëpunim me Gooldman.

Më datë 19 Dhjetor 2015, Golddynjo publikon videoklipin "All For What".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: GooLDMaN GooLDMaN   jusufi19 jusufi19  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2