Më mbaj mend (për 1 muaj)

Govi Reka - N'dërras Të Vekut Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ooo
N'drras te vekit o kush po kan e,
kan Syzeza o per jarane.

Kan Syzeza o per jaran e,
tan tu e tha o dushkin ne male.

Ooo
ku ka dushk more po than bar e,
nuk pe len o veren me dal e.

Nuk pe lan o me dal sivjete,
o per qat djal o si nai ka deke.

Per qat djal more djal te rie,
a e din nan o vorrin e tie,

Ooo
N'vorre te reja po nen xhamie,
a me jep iz oj nan te shkoj te rrie,

Shkon syzeza i ka ra per mie,
thafshin kraht djal o mu e tye.

Thafshin kraht more nai ka than e,
o bese te madhe o m'ke pas dhane.

Ooo
kur ta nie o zanin tan e
o edhe i dekun ne vorr me kan e.

Edhe i dekun ne vorr me kan e,
o dhe e drrasa po i qes njan ane,

Dhe e drrasas po i qes njan ane,
o jalla boj o qohna ne kam e,

Jalla boj e, qohna ne kam e,
Oooo, o more ta qenisi o fashen me dhom o hej.


Ky tekst u dërgua nga Begatim BytyqiGovi Reka
Publikimi: 21/12/2020
Orkestrimi: Besnik Zikolli


Govi Reka - N'dërras Të Vekut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'dërras Të Vekut".
3. Video është e këngës "N'dërras Të Vekut", por nuk këndohet nga Govi Reka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Govi Reka:


Komente 0