Live Video

Graciela Pashaj - Te Dy  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/11/2011

2011-11-17T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2011Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dy" kënduar nga Graciela Pashaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Graciela Pashaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mr.kujtim - Te Dy

Dashuri e vertet //-
Tee dyy //-
Te DUAAA Ty PERJETT //-
Vetem tii //-
Jee Ajoooo//-

Verse 1 :
A e man men kur ishim bashk qysh sdojshin me na pa//
at kujtohet kur u qun krejt e dojshin me na nda//
mos met pa kurr e larg teje me kan ton jeten//
dy zemra mi nda qe un met pa me tjeter//
pobashk deri nqet dit e kurr se majtem vetmin/
dora jot mbi doren tem e simbolizojn dashnin//
um ke dasht me zemere dashnija u kon e vertet//
zemra jot pa zemren tem osht s ni lule pa flet//
kur um kujtohen nonderr krejt senet qe i kem kalu//
shpirti jem tndjen edhe ma shum jom kat du //
besom qe koha po shkon ti ma shum pom kujtohesh//
kjo zemer veq ty tdon me asnjo nuk krahasohesh//
kur jena bashk nsyt e tu e vrej dashnin//
kena me kan bashk ton jeten po du me majt lumturin//
je dashnia e par vlera ma e shtrejt nket jet//
na dy e bojm n zemer tplot ni Dashuri tvertet//

Ref: Dashuri e vertet te dy
Te dua Ty perjet , Vetem tii , Je Ajoo

Verse 2 :
Pot du pom don sun e paramenon jeten pa mu//
As un pa ty oj zemer dashnin pe vrej nsyt e tu/
Kur ti preki buzt e ndjej lumturin ton //
dy zemra qe duhen per ta kurgjo nuk osht von//
Ti dhe une bashk jena mat lumturit nbot//
njani pa tjetrin jena ni zemer e thyme me lot//
e njerzt dojn me na nda e sdojn bashk me na pa//
Po jo dy zemra qe duhen ndamje ndashni nuk ka//
per dikan qe e don ja vlen edhe me shkru//
ja vlen me bo gjithqka per to per ni dashni me luftu//
osht i vetmi sen ma i shtrejti qe zhvillohet si ngjarje//
osht ni sen i shtrejt qe nuk blehet me pare//
kerkush sunme ta marr qata qe e ki mrena //
njeke vetem rrugen ka ta thott zemra//
Maje mrena dashnin osht seni i fundit qe e ki//
bone i hupe i shkatrrove zemrat qe sumensh mi kthy//.

reff : Dashuri e vertet te dy
te dua ty perjet , vetem ti Je Ajo//

Panic - Te Dy

ne nje qiell pa re do jem un me ty
dhe nje her e pergjithmon
do jetojm ne te dy te dy
vetem un me ty

verej lart ne qiell te shoh syt e tua
se shum te dua
naten s`fle enderroj buzet e tua
sikur ti me thua te dua

rec..
me kujtohet si sot
e shum koh perpara
kur per ton ciftet
ne ishim panorama
lakmi na kishin dhe romeo me zhuljeten
ishim gjithmon bashk
e kishim enderra per jeten
per jeten qe bashk e enderronim
nje dit pa njeri tjetrin s`jetonim
e si mkund te harroj ata sy
qe komplet me pushtuan
me nje shik te vetem
nga brenda me dorzuan
me kujtohet si sot vendi
ku u takuam
nje vend i shkret nga ndjenjat i rinuar
e di qe n`mendje me ke
dhe pse me mua nuk je
un ti dhe dashuria
do jemi ne nje qiell pa re

ref..
ne nje qiell pa re do jem un me ty dhe nje her e pergjithmon
do jetojm ne te dy te dy
vetem un me ty
verej lart ne qiell te shoh syt e tua se shum te dua naten sfle enderroj buzet e tua
sikur ti me thua te dua

ti e di jam e dobet
e ti gjithashtu
mundohesh ta fshehesh
pertej syve tu
dua te te ndjek
por ti sme le
te te arrij ty engjell atje mbi re

un per ate shtyja malet
beja kohen te ndalet
thaja krejt oqeanet
te kerkoj ne cdo planet
bashkoj token e qiellin
akull e bej dhe diellin

mundohem ta gjej nje motiv qe t`me largoj
e prap un e ndjej
ka vec frik dhe nje mij enderra qe me afrojn
ti me jep drit qe te shoh
me jep forc te jetoj
me jep krah te fluturoj
them qe nuk kam frik por genjej
them qe jo s`te dua por prap te ndjej
them qe do largohem e prap vij te te gjej
Më Shumë Këngë Nga Graciela Pashaj: