Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gramoz Gervalla - Mashalla Ju Bani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ku po nihet ky tupan
sonte dasëm kush po ban,
e alltia ka kërsit
luhet vallja me muzikë.
Po vijnë djem e vajza t'reja
na u mbush shtëpia.
Përhajër t'koft, oj nanë ty reja,
luni motra, luni bija.

Refren:
Mashallah Ju bani
nusja është t'uj kcy,
ftyra i qesh dhëndrrit
gëzuar, çifti i ri.

Knoni, knoni pa pushu
zemrat tona shumë janë gëzu.
Syri i keq kurrë mos ju paftë,
nji katund prej ju u baftë.
Urime martesa,
Ju, o çifti i ri.
Me gëzim ju shkoftë jeta
veç me lumturi.

Refren:
Mashallah Ju bani
nusja është t'uj kcy,
ftyra i qesh dhëndrrit
gëzuar, çifti i ri.


Gramoz Gervalla - Mashalla Ju Bani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mashalla Ju Bani".
3. Video është e këngës "Mashalla Ju Bani", por nuk këndohet nga Gramoz Gervalla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gramoz Gërvalla:


Komente 0