Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Green Day - The Static Age

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "The Static Age".
3. Video është e këngës "The Static Age", por nuk këndohet nga Green Day.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Green Day - The Static Age  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Can you hear the sound of the static noise?
blasting out in stereo
cater to the class and the paranoid
music to my nervous system
advertising love and religion
murder on the airwaves
slogans on the brink of corruption
vision of blasphemy, war and peace
screaming at you

I can't see a thing in the video
I can't hear a sound on the radio
in stereo in the static age

Billboard on the rise in the dawn's landscape
working your insanity
tragic a'la madness and concrete
coca cola execution
conscience on a cross and
you're hearts in a vice
squeezing out your state of mind
Are what you own that you cannot buy?
what a f*cking tragedy, strategy
screaming at you.

I can't see a thing in the video
I can't hear a sound on the radio
in stereo in the static age

I can't see a thing in the video
I can't hear a sound on the radio
in stereo in the static age

Hey Hey it's the static age
this is how the west was won
Hey Hey it's the static age millenium

All i want to know
is a god-damned thing
Not what's in the medicine
All I want to do is
I want to breathe
Batteries are not included
What's the latest way that a man can die
screaming Hallelujah?
singing out "The dawn's early light"
The silence of the rotten, forgotten
screaming at you.

I can't see a thing in the video
I can't hear a sound on the radio
in stereo in the static age

I can't see a thing in the video
I can't hear a sound on the radio
in stereo in the static age

I can't see a thing in the video
I can't hear a sound on the radio
in stereo in the static age

I can't see a thing in the video
I can't hear a sound on the radio
in stereo in the static age
the static age


Më Shumë Këngë Nga Green Day:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet