Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gresa Dhe Maksi Do Prezantojnë Natën Finale Të Çelësit Muzikor 9

Nuk ka akoma asnjë votë

[02-05-2015]
Tashmë është bërë e ditur se Gresa Behluli do të moderojë bashkë me Maksin në Festivalin më të madh në Kosovë, “Çelësi Muzikor 9”.

Me anë të një video-promo të dy prezantuesit kanë shpallur edhe finalistët e natës së madhe më 7 Maj që do të vijë nga Zico TV, 21 Plus dhe Alsat M në Teatrin e bukur të Gjilanit. Drejtoresha artistike, Edona Memini ka thënë se po përgaditet çdo detaj për natën e së enjtes që po vjen, ndërsa pa lakuar emra, ajo ka thënë se do të ketë edhe shumë të ftuar specialë, përveç se shumë çmime. Më poshtë mund të ndiqni se cilat këngë kanë kaluar në finale.

1.Ardit Stafa - DASHURI E JETËS
Tex & Muz: Ilir Berani,
Ork: Ardian Kastrati

2.B-Genius ft. Niil-B - ROLLIN
Tex: B-Genius & Niil-B,
Muz & Ork: Hekuran Sahiti

3.Emine Toska - PA TY
Tex: Granit Gashi,
Muz & Ork: Granit Gashi & Nurteel

4.Fatjona Kuçi - KEM NJË DASHURI
Tex: Mentor Thaqi,
Muz & Ork: Ruzhdi Sadiku

5.Mergim Mjeku - MOJ ÇAPKËNE
Tex: Toni,
Muz & Ork: Nexhat Mujovi - WIRUSI

6.Pro Band - MILIONAT
Tex & Muz: Kreshnik Avdiu,
Ork: Arecording

7.Shkenda Dubova & Shemi - NUK SHIKOHEN VITET NË DASHNI
Tex & Muz: Besim Bunjaku,
Ork: Florent Boshnjaku

8.XXL Band - KJO MË PËLQEN
Tex: Avni Qahili,
Muz & Ork: Meti Neziri
 (Arsim Kolari - Teksteshqip.Com)


Dergoi: arsimdiberKomente 0