Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gresa Behluli - Xhamadani Vija Vija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kamë një lot që pikon si ar
Se me shekuj jamë shqipëtar
E kur malet i mbloj bora
Për atdhe kanges ia mora

Ref(x2)
Xhamadani vija vija
O është Kosova e është Shqipnia
Rreh si zemra ciftelia
O sa e madhe është Shqipnia

Eshtë një qiell që na bashkon
E një djep që na burrnon
Eshtë një gjuhë që flasin tane
E një tokë qe thrrasin nanen

Ref(x2)
Xhamadani vija vija
O është Kosova e është Shqipnia
Rreh si zemra ciftelia
O sa e madhe është Shqipnia
Eshtë një qiell që na bashkon
E një djep që na burrnon

Ref(x2)
Xhamadani vija vija
O është Kosova e është Shqipnia
Rreh si zemra ciftelia
O sa e madhe është Shqipnia
Eshtë një qiell që na bashkon
E një djep që na burrnon.

Ky tekst u dërgua nga Rina ShalaPublikimi: 25/12/2012


Më Shumë Këngë Nga Gresa Behluli:


Komente 0


Gresa Behluli - Xhamadani Vija Vija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhamadani Vija Vija".
3. Video është e këngës "Xhamadani Vija Vija", por nuk këndohet nga Gresa Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.