Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gresa Gjoceraj - Histori Dimri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


(strofe)
Zeri im po shuhet si cigare ngadal
Ne ato dy duar ,qe trashtuan pa fjal
Por jo nuk pendohem pse tu luta aq shume (aq shume)

(Strofe 2)
Jo vec meshire per mua s'dua te kesh
Ne boten qe ndertuam ,jo me s'do jesh
Jo te jute JO lere dhomen tone , Te perkiste ty por jo sot ,jo me jo,jo jo jo jo

(ref)
Tani eshte vone,te lutem shko
Jam e dobet ,por nuk vlen
Dhe nese vjen vetem nje cast
Prap dorezohem ti e ndjen
Por do jete vone,Koha sheron
Ti do te mbetesh butesi
Por sot po shkon ,po shkon ,po shkon po shkon aaaaaa

(strofe3)
Ne syte e mi ka mbetur nje skene dimri qe s'harroj
Ato nete dhjetori ku therrisja o ZOT
Ishte nje bekim qe po e mbroja me fike,
Jo nuk kam faj pse tu te doja aq shume.

(strofe4)
Jo vec meshire per mua s'dua te kesh
Ne boten qe ndertuam ,jo me s'do jesh
Jo te jute JO lere dhomen tone , Te perkiste ty por jo sot ,jo me jo,jo jo jo jo

(ref2)
Tani eshte vone,te lutem shko
Jam e dobet ,por nuk vlen
Dhe nese vjen vetem nje cast
Prap dorezohem ti e ndjen
Por do jete vone,Koha sheron
Ti do te mbetesh butesi
Por sot po shkon ,po shkon ,po shkon po shkon (2here)

(brixh)
Ne te dy u deshem shume ,
Ne te dy u shuam shpejt
Kjo bore e lehte brenda meje do fle
Nga ky dimer po mesojm ,se si vriten dashurite
E neper vite dikush tjeter ta rrefeeeeeeeeeeej

(ref)
Tani eshte vone,te lutem shko
Jam e dobet ,por nuk vlen
Dhe nese vjen vetem nje cast
Prap dorezohem ti e ndjen
Por do jete vone,Koha sheron
Ti do te mbetesh butesi
Por sot po shkon ,po shkon ,po shkon (2here)Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5Komente mbi këtë këngëGresa Gjoceraj - Histori Dimri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Histori Dimri".
3. Video është e këngës "Histori Dimri", por nuk këndohet nga Gresa Gjoceraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.