Greta Berati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Greta Berati është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Në vitin 2002, Greta Berati publikon albumin "Jam Zjarr Qe Djeg". Në vitin 2004, Greta Berati publikon albumin "Egzistoj". Në Maj 2010, Bit Boys merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Endrra Ketu S'mbaron", në bashkëpunim me Greta Berati. Më datë 27 Dhjetor 2011, Greta Berati publikon videoklipin "Shega Guracake (Potpuri)". Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master. Më datë 15 Shkurt 2019, Hermes publikon videoklipin "Nata Jone", në bashkë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Valbona Zhuleku

Habibe Ostreni (Bibe)

Jeta Faqolli

Albana Mesuli

Blerina Braka

Aurora Ndoj

Era Rusi

Zhaku

Orgesa Zaimi

Poni


Tags: Greta Berati, Greta, Greta Beratit

Krijo Një Kartolinë