Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Berati - Hajde Zemra Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Naze Naze"

Komente

Asnjë Koment

16/02/2014

2014-02-16T15:22:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Zemra Ime" kënduar nga Greta Berati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Elda Shabani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Po shetis barin e pa shkelur.
Perkedhel lulen e pa celur.
Mendja loz bashke me cicerima.
Si nje shtegetar.

Me pelqen kur natyra luan.
Si nje kukull une dua te dukem.
Fryn nje ere e me zgjon kujtimin.
Dashuri e pare !

Ref(2.x)
Hajde ti afrohu, hajde ja.
Hajde perqafom, dua te te kem pran`.
Hajde zemra ime, hajde ja
Se malli me djeg si zjarr.

Si nje loje eshte kjo dashuria.
Perkedhel mendimet e mia.
Qe ti mbledh, nuk me le vetmia.
Me mua c`po ndodh !

Ti me vjen e me thua fjale.
Une degjoj, te dua me prane
Ti me puth, e me merr ne krahe.
E une fluturoj !

Ref(4.x)Më Shumë Këngë Nga Greta Berati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet