Më mbaj mend (për 1 muaj)


Greta Berati - Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kurbeti", por nuk këndohet nga Greta Berati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Greta Berati - Kurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Jam Zjarr Qe Djeg"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kurbeti" kënduar nga Greta Berati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tiku I Kolonjes - Kurbeti

O kurbet kurbet i shkrete.
C’na i more gjithe djemte.
O kurbet kurbet i shkrete.
C’na i more gjithe djemte.

O kjo rruge rruge e gjate.
Na i la zemrat shpirtin thate.
O kjo rruge rruge e gjate.
Na i la zemrat shpirtin thate.

Neper sy ka vetem lote.
Qe vadisin kete toke.
Neper sy ka vetem lote.
Qe vadisin kete toke.

Mbeten djemte ne der te botes.
Na i than pragun e portes.
Mbeten djemte ne der te botes.
Na i than pragun e portes.

Pyet kjo nena duke qare.
Kur dot vij valle ky djale.
Pyet kjo nena duke qare.
Kur do vij valle ky djale.

Valki - Kurbeti

U rrita ne ket jet nena me solli me mundime
Sakrifikoi shum gjera per tme rritur koken time
por ajo ne na rriti me mundime ne ket jet
tash ne ket jet po e kalojm ne jasht kurbet
Nena rrin ne shpi e mendon per djalin saj
Edhe une mendoj per nenen ndonjeher edhe qaj
Dhe ne telefon rradh flas une me ate
me lot nsy i them do kthehem ndonjeher sme vjen ky ze
Me dridhet mishi kur thot nena une po qaj
I them nene me fal se per ket gje kam une faj
Se nga ty u largova dhe ne kurbet une shkova
Por dhe atje une kur shkova asgje nuk fitova
Por kjo enderrr e kurbetit jeten ma shkatarroi
Larg familjes time larg vendit tim me dergoi
Pse kshu o zot vall..pse kshu e zgjodhi jeta
Une thash se ne kurbet do te jet e verteta
Por jo se kur shkova vec vujte pash me sy
Mendoj vec per ty moj nenen te kthehem te ty
por ja kjo jet per ne vendosi kshu
Une te rrij larg nga ti ti te rrish pa mu

Refreni...(x2)....

SA SHUM VUJTE SA SHUM GABIME
Sa shum gjona edhe trishtime
Sa shumne gjera ne ket jet une kalova
Gjerat e keqia te gjitha i provova
PsE KESHTU KJO JET PER MUA ZGJODHI
e GJITH TE KQIAT TEK MUA MI MBLODHI
e TASH PO RRIJ I VETMUAR NE VETMI
Shkatrrova jeten per 1 cop liri

Nje dhimbje ne shpirt ndjej une nen tani
Dua qe te rrij me ty te kthehem ne shtepi
Po ky kurbet jeten ton po na e ndan
Une qaj ne kurbet nena ne shtepi po qan
Kujtoj kohet e mia kur me shoqnin une rrija
Ndonjeher dhe rrugve me shoqnin une flija
Por ato dit jan te kota nuk kthehen dhe njeher
Mundohem ti kthej prap por tani ska me vler
Shum vujte masakrime ky kurbet na dhuroi
Shum gabime shum gjera ky kurbet na tregoi
Po Pse kshu o zot po pse mua me ndodhi
Isha ne mosh te re ky kurbet jeten ma vodhi

Refreni....(x2)......

SA SHUM VUJTE SA SHUM GABIME
Sa shum gjona edhe trishtime
Sa shumne gjera ne ket jet une kalova
Gjerat e keqia te gjitha i provova
PsE KESHTU KJO JET PER MUA ZGJODHI
e GJITH TE KQIAT TEK MUA MI MBLODHI
e TASH PO RRIJ I VETMUAR NE VETMI
Shkatrrova jeten per 1 cop liri

Gili - Kurbeti

Pse po qan kjo nane loke
Kush ja than barin ksaj toke
Sa e rande ish kon kjo jete
Percjell burrin percjell djalin
sot nipin e vet

Sa ke nuse re burri shkoj
nGurbet per nje jete me tmir
Kur ju rrit djali shkoj
Se kosova ske e lire
Sot edhe nipi
Po e emer udhen e tparve
Kur su hjek Plaga e shqiptarve

Ref:
Ohh Gurbet a dIn me u nal
Ti o dIell a din me dal
Tri gjenerata kjo nenlokja i ka percjell
Pa henE isht nata dita pa djell

(2x) Ohh Gurbet a dOn me u nal
Ti o djell a din me dal
Tri gjenerata kjo nenlokja i ka percjell
Shum u zgjat nata dil mo o djell

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Greta Berati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë