Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Koçi - Do Të Më Shajë Nëna Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  37

Sa herë nisem, shkoj në krua
Bukuroshi më pret mua
Kur një ditë seç u ngatrrua
Tek burimi u rrëzua

Zgjata dorën mu tek shtema
Seç më shkau këmba brenda
Çfarë të gjeti a s’më thua
Përse vallë po qesh me mua

Ref. 2x
Ububububu do të më shaj nëna
Si t’ia bëj djalo më pytsh ëma
Si t’ia bëj a nuk më thua
S’do t’më shohësh më në krua

(2x)
U bënë ditë që s’vi në krua
Bukuroshi më pret mua
Se qu ngrita si nga h’era
Ç’do më gjet jashtë tek dera

Po ta mari vesh dhe nëna
Ta dish mirë do t’më mbyll brenda
Nëse do t’më shohësh mua
Pritmë se do t’vi në krua

Ref. 4x
Ububububu do të më shaj nëna
Si t’ia bëj djalo më pytsh ëma
Si t’ia bëj a nuk më thua
S’do t’më shohësh më në krua


Ky tekst u dërgua nga  gzimi   gzimi96   saramkGreta Koçi
Publikimi: 01/12/2008
Festivali: Zhurma Show 2009
Muzika: Gezim Mneri
Teksti: Gezim Mneri
Orkestrimi: Gramoz Kozeli
Video Produksioni: Alexander Video


Greta Koçi - Do Të Më Shajë Nëna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Të Më Shajë Nëna".
3. Video është e këngës "Do Të Më Shajë Nëna", por nuk këndohet nga Greta Koçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Greta Koçi:


Komente 0