Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Koçi - Kolazh Verior Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

O zambak o zambak o mbi Shkelzen
Ku po shkon e pse s'po vjen
Numeroj yjet ne mengjes
Jam rrite boll e s'kam çka pres

Ref...x2
Une jam e vogla e nans
Ja kaloj hanes e zans
Dhe pse me thone lule mos prek
Prek e mos ki dert e hajde prek e mos ki dert

O zambak o zambak ty shume te du
Dashurine ti falma mu
Pse po pret me te fole çika
Hajde djale se boll u rrita

Ref...x2
Une jam e vogla e nans
Ja kaloj hanes e zans
Dhe pse me thone lule mos prek
Prek e mos ki dert e hajde prek e mos ki dert

...

Ani mori nuse
Ani qafe gastare x2

Ani a don rruze
Ani a don pare x2

As nuk due rruze
As nuk due pare x2

Veç e due djalin
Ani djale shqiptar x2

...

Jam e eger jam e bukur
Lozonjare porsi flutur
Me shikim te djeg si prush
Ndaj me therrasin xinxilush x2

Ref...x2
Xinxilushe hajde hajde
Mos em ban moj lojna e kajde
Xinxilushe eja eja
Se me dogje si rrufeja

Emrin tim s'ma din askush
Veç me therrasin xinxilush
Po me deshe me te vertete
Emrin tim djale gjeje vete x2

Ref...x2
Xinxilushe hajde hajde
Mos em ban moj lojna e kajde
Xinxilushe eja eja
Se me dogje si rrufeja


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiGreta Koçi
Publikimi: 24/02/2013


Greta Koçi - Kolazh Verior
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Verior".
3. Video është e këngës "Kolazh Verior", por nuk këndohet nga Greta Koçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Greta Koçi:


Komente 0