Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Zani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  110
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Greta Zani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Greta Zani është padiskutim një nga zërat "sherbet" të tabanit të Shqipërisë së mesme. Nis të mirret me muzikë pasi mbaron gjimnazin, pra në vitin 1992. Ndërkohë, teksa i hyri botës së muzikës, pat ndjekur studimet në degën "Inxhinieri Ndërtimi", por pas 2 vjetësh studime i duhej t'i ndërpret, për shkak të udhëtimeve me Ansamblet. Tre vjet rresht, deri në vitin 1995, ka qenë soliste në "Ansamblin e Këngëve dhe Valleve popullore" - Tiranë. Gjyshi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentTrokit... (2006)

★★★★★

Te Dua (2002)

★★★★★

Ah Kjo Jete (1999)

★★★★★

Jam Si Ballokume

★★★★★

Per Dasmat Tuaja (Live)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Violeta Zefi

Nertila Koka

Fatmira Breçani

Ganimete Jashanica

Myfarete Laze

Mimoza Ahmeti

Mukades Çanga

Lumnije Menxhiqi

Zanfina

Shahindere Bërlajolli

Tags: Greta Zani


Komente mbi këtë artist