Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Greta Zani - Edhe Nje Here  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Ah Kjo Jete"
Nata po iken dale-ngadale
Akoma gjumi sme ka marre
Ty te mendoj une ore e cast
pse ike ti pse ike valle

Te gjitha castet qe kaluam bashke une i kujtoj
dhe mbytem tretem une ne lote
Trishtimi shpirtin po ma merr
ta dish pa ty nuk jetoj dot

Ref
Dhe njehere te lutem qe te kthehesh ti tek une
dhe njehere i dashur ti mos ik te dua shume
Dhe njehere me fal dhe eja ti perseri
prane ktij shpirtit tim

Sa shume u mundova te harroj
por se bej dot
dhe njeher i dashur kthehu ti mi fshi kta lote
dhe njehere me merr ti te jetoj prane zemres tende
Te lutem dhe njehere

Strof

Telefoni ja po bie
dhe si e cmendur e kerkoj dhe zemra me rreh me shpresa plot
Por sa keq nuk je ti
dhe syte me mbushen prap me lote
Dhe telefoni nga dora me rreshqet
dhe bashk me ty kjo zemra ne trishtim
dhimbja e shpirtit frymen po ma merr te lutem kthema dashurine

ref
Dhe njehere te lutem qe te kthehesh ti tek une
dhe njehere i dashur ti mos ik te dua shume
Dhe njehere me fal dhe eja ti perseri
prane ktij shpirtit tim

Sa shume u mundova te harroj
por se bej dot
dhe njeher i dashur kthehu ti mi fshi kta lote
dhe njehere me merr ti te jetoj prane zemres tende
Te lutem dhe njehere
....................

Sa shume u mundova te harroj
por se bej dot
dhe njeher i dashur kthehu ti mi fshi kta lote
dhe njehere me merr ti te jetoj prane zemres tende
Te lutem dhe njehere
Te lutem dhe njehere


Ky tekst u dërgua nga grejs
Më Shumë Këngë Nga Greta Zani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet