Më mbaj mend (për 1 muaj)


Greta Zani - Si Te Jetoj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Te Jetoj".
3. Video është e këngës "Si Te Jetoj", por nuk këndohet nga Greta Zani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Greta Zani - Si Te Jetoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Ah Kjo Jete"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Si Te Jetoj" kënduar nga Greta Zani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Greta Zani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mc Poka - Si Te Jetoj

Nese loti ne sy,te pikon ngadal
Kujtoje zemren time,qe dikur ta pata fal
Nese e ndjen zemren,dhe ti aq te lenduar
Kujtoje si ndjehesha un,kur ti ishe larguar
Mere zemren time,dhe me te ti jeto
Ateher do e kuptosh,se zemra ty te do
N takimin e fundit,me the me lot ne sy
Je i vetmi qe kam dashur,e dua t jem me ty
Zemra e ndjen dhimbjen,dhe jo nuk ndjen gezim
Sepse ti mungon,ne karaharorin tim
Nese ti jo nuk vjen,mos me ler te pres
Merre jeten time,edhe lerem te vdes
Me duhet ta pranoj,shum ti me mungon
Nga largesia jote,shpirti c'do nat po renkon
Me fal se ndoshta,me fjal ty te lendova
Me fal se ndoshta,nga dashnia te gjykova

Ref
Si te jetoj,tani pa ty
Si te jetoj,pa i pa ato sy
Si te jetoj,kur zemren ma ke thy
Si te jetoj,kur nje enderr s'me esht kry

Cdo sekond te jetes time vetem ty un te mendoj
Cdo pik loti qe me bie dashurin per ty kujtoj
Kthehem mbrapa ne kohe e kujtoj kohen e shkume
Castet tona te lumtura nje ndjesi e pa harrume
Tek po shoh detin e kalter dhe diellin plot shkelqim
Zhytem ne kujtime dhe i mbyll syt plot trishtim
Nga dritarja e shpirtit tim po theras me ze te lart
Dhe aty un e kuptoj ce ti zemer je shum large
Do te pres aty ku rruget nje 1 dit u ndan
Prej asaj dite zemer lotet e mia jo su than
Pse duhet te jetojm te ndar kur ne duhemi kaq shum
Pse duhet n ket jet ne vuajm kur mund t jetojm te gzum
Ndoshta lumturia nuk zgjat gjithmon
Te dua zemra ime nuk e di pse s me beson
Te lutem ma jep 1 shanc edhe pse se meritoj
Te tregoj qe shum te dua se per ty un po jetoj

Faruk Shabani - Si Te Jetoj


Sjam as ne toke
sjam as ne qiell
jam bere si leter
qe tundet ne ere

dal ne diell
por nuk ndjej ngrohtesin
dal ne shi
e nuk ndjej lageshtin

horizonti para me zhduket
oqeani brengat smi ze
ne kto rruge qe sqojne askund
un shkel por gjurmet nuk le

ref;
si te jetoj, si te jetoj
te jetoj si dikur
si te harroj,cdo gje te harroj
nga e para tfilloj
Më Shumë Këngë Nga Greta Zani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet