Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Grido - 3Style  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

25/02/2020

2020-02-25T15:30:12+00:00Shpesh flas me zotin nese vetes si besoj
Tlutna ma ruj shpinen ca del para perballoj
Buken ti kurr mos e shkel nese 1 her trespektoj
Nuk e kena dasht ket jet po ket jeta na ofroi
Kta motherf**kers dun me m'myt mu per me ma nal menimin
Le tmi myllin syt ma i qart bohet qellimi
Shoku digjesh per me lujt krejt si fjalet e qiririt
Naper letra jom tu shkrujt vargjet si harroj Naimi
My god
Je ti qe mke dhon ket talent
Prandaj po tlutna me zemer na len vec ndoren e muzikes
Se edhe neper rrug boj lek
Po rruga tcon mas gurit t'gdhend ose mas hekrave tqelijes
A thu kom un faj se qysh fmi un kom dal nrrug
A thu kom un faj qe prej dajve po rrim urt
A thu kom un faj saqe nones sja puth durt
Shqiptari ska nevoj per sex bre se boll shteti na e ka fut hajt
Ket her po kapna me shtetin
Rrepera tjer mos mu trrem
Gishtin e mesit sistemit
Prej nga i pari me ren
Po foli realitetin
Dhe njet mos paca bo sen
Gjuha ka thon dhe i vjetri
Shkon qaty ku dhomi tdhemb
Ku shkoj bre besa e shqiptarit
Traditat qe na lan tparit
Ku popllit politikani
Me thes mielli ja myll zanin
Ne per to bre kalumi hallit
Me nxjerr ngjyren e ferrarit
Neper zyra mushin hunet
Kapin cunat pse pin bari
Motherf**kers
Dilni edukoni gjeneraten
Bukuroshat e estrades
Vec per buk e paskan llapen
Noshta gati e ki darken
Amo poplli bosh ka pjaten
Gjinjt e nones tvrasin diten
Pastaj tvijn e tqajn naten
Kriminela me kostum
Smujn me thon as pun e mbar
Me kombtaren per me lujt
Lypin pare po me thas
E kur vesh tjeter flamur
Direkt dalin thojn trradhtar
O sa mir o kon dikur
Tash me det me kon shqiptat (ya)
E noshta kshtu e deshti zoti
Shumica prej neve per me pa dhjetorin
Po nzemer pikon loti
Per qato qe mori 26 nentori
Dhimbja o e madhe valla
Me muj me shkrujt
Ja kisha lujt edhe krejt telat e muzikes
E noshta do tjer kishin mujt
Amo un skisha guxu me lujt me dhimbjen e familjes
Mas shiut del dielli normal
Si pasta pa kto shqipet tona kurr tbashkume ma par
E shpija full 100 kutija
Pergatit per sevap
Sdi a ka duket normal
Shpija rromuj zemra mal
E qato qe mthot zemra
Pa e thon nuk paskam qare
Se qenkan do barkderra
Qe su frykan as me pare
Vjedhin ndihmat e ktij populli
Qe u mblodhen me 100 halle
Vec kujdes se ta sheh zoti
Mu qaty ku mo nuk bohet
Dujeni njoni tjetrin
Dhe pse kurr sna deshti shteti
Dikur ne jena dasht
Tash po hami mes veti
Shum dojn me pa mir
Po askush ma mir se veti
Bohuni bashk vec ndit tmira jo vec kur bien termeti
Kur tnisesh me bo keq ktheja vetes majen e thikes
Qat her kur provojn terrin po ja dikan vleren drrites
Thuj faleminderit zot kur syt i hap gjay dites
Se zoti bien nmene kur ndjen ndjenjen e frikes.


Ky tekst u dërgua nga Klajdi Lloshi7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Grido:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet