Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Ali Pasha - Ika Neper Nate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

C’me dhembi zemra c’me dhembi
Kur u nisa ate dite
c’mu be lemsh e s’me ze gjumi
E nje lot’ s’mu nda nga syte

Putha guret e avllise
Ne te dale putha dhe porten
O muret ku piva sise
S’ju nderroj me gjithe boten

U nisa udhe e pa udhe
Aty ngrehu, e aty bjere
Mos u hengsh moj buke kurre
Kur me kembe te shtyjne te tjere

Enderroja dite e nate
Kembeja dy fjale me henen
Me kujtoheshin femijte
Ma pikte malli per nenen

Mezi u ktheva i gjalle
Me nje traste hedhur ne shkop
T’u befsha moj buka thate
Shkuar mjaltit neper bote

Ky tekst u dërgua nga Anisa Tepelene


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 30/01/2014


Më Shumë Këngë Nga Grupi Ali Pasha:


Komente 0


Grupi Ali Pasha - Ika Neper Nate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ika Neper Nate".
3. Video është e këngës "Ika Neper Nate", por nuk këndohet nga Grupi Ali Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.