Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Ali Pasha - Minea Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mineja o rrëzës së malit,
hajde dhe hajde dhe moj Mine,
opo duke tundur moj frënë e kalit,
hajde dhe hajde dhe moj Mine.

A s'mi jep moj florinjtë e ballit,
hajde dhe hajde dhe moj Mine,
opo s'janë të miat po janë të djalit,
hajde dhe hajde dhe moj Mine.

Mineja o rrëzës së fushës,
hajde dhe hajde dhe moj Mine,
opo duke tundur moj frënë e mushkës,
hajde dhe hajde dhe moj Mine.

Opo a s'mi jep moj florinjtë e gushës,
hajde dhe hajde dhe moj Mine,
opo s'janë të miat po janë të çupës,
hajde dhe hajde dhe moj Mine

Ky tekst u dërgua nga Anisa Tepelene


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 30/01/2014


Më Shumë Këngë Nga Grupi Ali Pasha:


Komente 0


Grupi Ali Pasha - Minea
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Minea".
3. Video është e këngës "Minea", por nuk këndohet nga Grupi Ali Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.