Më mbaj mend (për 1 muaj)


Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Zahir Pajaziti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zahir Pajaziti".
3. Video është e këngës "Zahir Pajaziti", por nuk këndohet nga Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Zahir Pajaziti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dasma Ne Gollak Me Krismat E Lirise"

Komente

Asnjë Koment

14/10/2014

2014-10-14T07:31:38+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zahir Pajaziti" kënduar nga Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xeni Dhe Sinani - Zahir Pajaziti

Shkrepi dielli mbi atdhe
Kush po mbjell me gjak lirine
Nane Shqipni gjalle bijt t'i kesh
Shkrepin pushket ne Prishtine

Si rrufe mbi tirani
Vetetime pushka i zdriti
Komandant vjen me lirine
Trim Zahir Pajaziti

Nane Kosove te uroj per djalin
Nane Kosove te uroj trimnine
Bijt e tuj gjakun ta falin
Bijt e tuj t'sjellin lirine

Pushkat i jen ngrit krejt Llapin
Si jehone fluturon mbi qiell
Trim Zahiri s'e ndal hapin
Mbi Kosove shndrrit si diell

Ligjeron per historine
Monumet i shkrim ne ar
Therret Ademin ne Prishtine
Ketu po te pres o legjendar

Hajde pra se m'ka marre malli
Te vjen si pashe me lirine
Do te vjen shpejt edhe luani
Te takohemi ne Prishtine

M'thone Zahir si dikur
Jam prape gjalle o s'ligem dot
Kam Edmondin dhe Hakifi
Si dy pushket me barot

Si kujtim medet Osmani
Per keta breza qe po rriten
Kur t'na therret Adem Jashari
Gjithe heronjte serish do te ngriten

Kur t'na therret Adem Jashari
Gjithe heronjte serish do te ngriten

Naim Abazi - Zahir Pajaziti

O moj Kosove
O moj nane e madhe
Oj rrofte ushtria
Haj mor Çlirimtare

O luften tane
Oh mor lart e ngriti
O komandanti
Zahir Pajaziti

O vet e nisi
O luften ma i pari
O ku je vella
O Adem Jashari

Hajt ta krisim vlla
Pushen e lirise
Me i dal zot Kosoves
Plumb me i dhane Serbise

Po na therret Kosova
Edhe amaneti
Altin Zejnullahu
E Ali Ajeti

O Hysri Talla
Edhe Edmond Hoxha
O lum si trimat
O qe i ka Kosova

Llapi e Gallapi
Troje te Shqiptarise
Kurre s'e ndalin luften
O kunder Serbise

Zahir Pajaziti
Bir i Shqiperise
Flamur UÇK-je
Roje Dardanise

O s'te harron Kosova
Zanin lart ta ngriti
O komandant
Zahir Pajaziti

Shyhrete Behluli - Zahir Pajaziti

Si dragua gjoksin hapur
Ti dole nga mali
Me gjerdan fishekesh lidhur
Hovin kush s'ta ndali

Hovin kush s'ta ndali

Nuk durove dot roberi
Ti nuk vdiqe kur te vrane
Mbelodhe krushqit e lirise
Me shpetu vatan

"Mos lotoni motrat tona
Mos lotoni mori loke
Jemi baca e kesaj toke"x2

Ref...
O Zahir petriti
Lum toka qe te rriti
Lumja nana qe te dha gji
I lum Llapi qe te pat ty
Lum Kosova qe te rriti
Zahir Pajaziti

Lumja nana qe te dha gji
I lum Llapi qe te pat ty
Lum Kosova qe te rriti
Zahir Pajaziti

Çfare kane nenat lugjeve
Varg qirinjt i ndezin
Çfare kane motrat mbremjeve
Vellezerit po i presin

Vellezerit po i presin

Mos lotoni mori loke
Djemt sikur Zahiri
Pushka e tij diell per Kosoven
Ne midis dimnit e shkriu boren

"Mos lotoni motrat tona
Mos lotoni mori loke
Jemi baca e kesaj toke"x2

Ref...
O Zahir petriti
Lum toka qe te rriti
Lumja nana qe te dha gji
I lum Llapi qe te pat ty
Lum Kosova qe te rriti
Zahir Pajaziti

Lumja nana qe te dha gji
I lum Llapi qe te pat ty
Lum Kosova qe te rriti
Zahir Pajaziti.
Më Shumë Këngë Nga Grupi Folklorik Gollaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë