Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Llapusha

Grupi Llapusha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Grupi Llapusha është grup artistësh i njohur. Besim Dobruna lindi me 18.02 1967 ne Malishev i biri i nje artisti shum te madh Bislim Dobruna Besimi ket e trashigoj nga babai i ti Bislimi ishte nje valltar dhe humorist i njohur ku morri pjes ne te gjitha ahengje familjare ku as kush nuk filloj dasmen pa qen prezenc Bislimi ne odat e tyre ku i kishte hije vesha kombtare qe mbante gjithnjè tirqi, plis te bardh, po ashtu besimi filloj ne mosh shum te re te kendoj me qifteli me vllaun e ti Rexhepin Besimi ka nje ze te mrekullushem ku aj qe merr vesh se qka esht kenga shqiptare i pushon veshi e i knaqet shpirti kur ta ndexhon Besimin ka nje vokal te mir me plot kuptimin e fjales asht rapsod i vertet Besimi gjithnje e dashti kangen dhe as nje her se la anash tash kan nje grup i cili quhet LLapusha ku kendojn tre bilbilat qe ja hjeshojn dasmen dasmorit Besimi Sadria Avdyli jam shum me fat qe kemi akoma njerz qe e ruajn traditen shqiptare jam shum e lumtu kur e shoh tim vlla qe ka nje za brilant qe e shqipton paster dhe kendon shqip sa me behet qefi e me behet zemra mal kur e shoh tim vlla kur vesh veshen kombtare sa me rrethqethet trupi kur tja ndegjoj zerin e bilbilit jam shum me fat qe kom nje vlla si ti por ma me fat jam qe ske insistu ta ndrrojsh zhandrrin qe te fitosh shum por fitorja ma e madhe per ty esht qe ti se tradhtove as nje her emrin rapsod keshtu do te mbetesh gjithje Besim Bislim Dobruna

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0