Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Polifonik Bençes - Kush Te Ka Derguar Hena Apo Dielli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Kush të ka derguar hëna apo dielli
pa më thuaj të lutem sa yje ka qielli

Në je ndonjë ëngjëll udhën ke lajthitur
apo sjell helmin zemrës së goditur

Nëse je sorkalle lum kush të ka ritur
lum ai që i vete zotrisë sate mbrapa

Në je ndonjë flutur kush të ka qëndisur
kush është ajo dorë që të ja stolisur

Është dritë e diellit ,është dritë e hënës
më shumë nga të gjitha është sis e nënës


Ky tekst u dërgua nga krista


Nuk kemi video për këtë këngë.
Grupi Polifonik Bençes - Kush Te Ka Derguar Hena Apo Dielli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Te Ka Derguar Hena Apo Dielli".
3. Video është e këngës "Kush Te Ka Derguar Hena Apo Dielli", por nuk këndohet nga Grupi Polifonik Bençes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Polifonik I Bençes:


Komente 0