Më mbaj mend (për 1 muaj)


Grupi Polifonik Bençes - Vetem, Vetem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem, Vetem".
3. Video është e këngës "Vetem, Vetem", por nuk këndohet nga Grupi Polifonik Bençes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Grupi Polifonik Bençes - Vetem, Vetem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Teksti:

Maliq Lila

Këngë e albumit:

"Kush E Lindi Pasha Aline"

Komente

Asnjë Koment

17/10/2000

2000-10-17T14:34:05+00:00Vetëmo vetëm-o
vetëm, vetëm-o
mikes të dritareso them ti vete,
më shikon e s`më flet dot,
them ti vete.
vetëm vetëm vetëm-o
Bëhu zog edhe flutur-o
them, them, them do vete
Vetëm hëna të të shoh,
them them si do vete.
Bëhu erë edhe më fresk-o
them,them kur të vete.
Bëhu këngë edhe më shëro
them them ah të vete..

Vetëmo vetëm-o,
vetëm, vetëm-o
them ti vete në odë brënda
them ti vete,
të këndojme siç na ka ënda
them do vete,
vetëm, vetëm, vetëm-o
Bëhu yll edhe më kërko,
them, them, them do vete.
Bëhu erë dhe më fresko,
them them si do vete.
Bëhu këngë edhe më shëro,
them them kur të vete…
Bëhu ëndërr dhe më zgjo,
them,them, ah të vete..

Vetëmo vetëm-o
vetëm, vetëm-o
të ëmbla t’ia them dy fjalë
kur të vete,
shoshoqit ti shuajmë mallë,
them do vete,
vetëm, vetëm, vetëm-o
Bëhu ëndërr dhe më zgjo,
them them them do vete.
Po mor po edhe jo mor jo,
them them si do vete.
Bëhu erë edhe më fresk-o,
them them kur të vete.
Bëhu yll edhe më kërko,
them them ah të vete…


Më Shumë Këngë Nga Grupi Polifonik I Bençes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet