Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Grupi Polifonik Bençes - Laberia Ime

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Laberia Ime".
3. Video është e këngës "Laberia Ime", por nuk këndohet nga Grupi Polifonik Bençes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Grupi Polifonik Bençes - Laberia Ime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Maliq Lila

Këngë e albumit:

"Kush E Lindi Pasha Aline"

Komente

Asnjë Koment

29/06/2011

2011-06-29T19:22:32+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Laberia Ime" kënduar nga Grupi Polifonik Bençes.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nazif Cela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

keget shqipetare jane kenget e mia
perendesh e male eshte polifonia

laberia ime, malet e guri i cmuar
te kane ne gezime, xhevahir ne duar

keto jane kenget e keto jane vallet
i nisin thellezat e i presin sorkadhet

laberia ime, malet e guri i cmuar
te kane ne gezime, xhevahir ne duar

kur ia thone bilbilat tundet shqiperia
dhe celin bajamet, cel edhe qereshia

shqiperia ime,,malet e guri i cmuar
te kane ne gezime, xhevahir ne duar

kur ia thot dyjarja embel me te dyja
si violine xaubarja, buron melodia

laberia ime, malet e guri i cmuar
te kane ne gezime, xhevahir ne duarMë Shumë Këngë Nga Grupi Polifonik I Bençes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet