Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Polifonik I Bençes - Lartë Na Ka Hije Flamuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Besa rron,sa rron dhe guri
sa rron kombi dhe flamuri,
Labëri me besë burri
besën në themele vuri,
Fjala jon edhe besa jon...
Besë dhe gjoks mbas çdo stuhie
ti je bija Labërie,
që s`pranon asgjë mbi krye
përveç qiellit me yje...

Labi vdekjen e përbuzë
për gryke e zë topuzë,
janë Selam janë Tafil Buzë
janë Gjolek edhe Jonuzë.
Labëria metorë,
palcë e kombit Arbërorë..

Labëria rrit Shqiponja
vajzat lule,lulet zonja,
Samiro dhe Maro Konda
Donikat që lindën Gjona.
Labëria metorë,
palcë e kombit Arbërorë...

Pendë të ndritura spikati
me Papa Zhul mëndje arti, ( Papa Zhul = Papa Zhulati )
Ismet Toto Progonati,
S`mail Qemal dipllomati. ( S`mail Qemal = Ismail Qemali )
Labëri me zëmër hekur
për nder të kombit je tretur..

Labëria me pishtarë
nga Hormova në Himarë,
brezi brezit në beharë,
gjerdanët me flamurtarë.
Labëri moj zëmër hekur
për nder të kombit je tretur..

Kështu na thot historia,
qysh nga shekujt lashtësia,
kur ka ethe Shqipëria
gjën ilaç te Labëria.
Fjala jon edhe besa jon...

Labëri ty të qesh nuri
ti je mëndja ti je truri,
Ti ndan egjërën nga gruri ( egjërën = kashtë )
lartë na ka hije Flamuri....


Ky tekst u dërgua nga  sotolestele


Nuk kemi video për këtë këngë.
Grupi Polifonik I Bençes - Lartë Na Ka Hije Flamuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lartë Na Ka Hije Flamuri".
3. Video është e këngës "Lartë Na Ka Hije Flamuri", por nuk këndohet nga Grupi Polifonik I Bençes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Polifonik I Bençes:


Komente 0