Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Polifonik I Bençes - Shtizën Do Ta Mbajm Me Dhëmbë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

marës - Golik Jaupi dhe Përparime Ziflaj
kthyes - Dervish Guma
hedhës - Agron Selimi
Tiranë 11-04-1995
Vetëtimat dhe rrufetë,
ndezën zjarre përmbi gurrë.
Hapën udhë malet e sertë
se vinë Shqipet me flamur.

Gjith burrat me palcë gurri,
tok me Malon te flamuri, Malon = Ismail Qemali
Boletin e Ded Gjon Luli,
Gurakuq e Bajram Curi,
besa besë.
Thinjat e maleve borë,
çu ngrenë mbi vetull kurorë.
Ja ngrëm flamurin në Vlorë,
ja të vdesim ja të rojmë.

S`qasim mbi kështjellën tënë
të ngrihen flamur të tjerë.
Veç Shqiponjën me dy krerë
njeh ky vënd që kur ka lerë.

Gjith burrat me palcë gurri,
tok me Malon te flamuri.
Boletin e Ded Gjon Luli,
Gurakuq e Bajram Curi,
besa besë.
Thinjat e maleve borë,
çu ngrenë mbi vetull kurorë.
Ja ngrëm flamurin në Vlorë,
ja të vdesim ja të rojmë.

Ismail si të ishe djalë
se peshove pleqërin.
Ngave me djemtë për në Vlorë,
flamuri të ndizte gjinë.

Lavdi burrave me palcë gurri
që të rojnë sa flamuri.
Boletin e Ded Gjon Luli,
Gurakuq e Bajram Curi,
besa besë..
Besa besën do ken bënë
për gjakun që kemi dhënë,
dhe një këngë e flet në këmbë,
shtizën do ta mbajmë me dhëmbë...Nuk kemi video për këtë këngë.
Grupi Polifonik I Bençes - Shtizën Do Ta Mbajm Me Dhëmbë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtizën Do Ta Mbajm Me Dhëmbë".
3. Video është e këngës "Shtizën Do Ta Mbajm Me Dhëmbë", por nuk këndohet nga Grupi Polifonik I Bençes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Polifonik I Bençes:


Komente 0