Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

GT & Tonic - Soldier

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Soldier".
3. Video është e këngës "Soldier", por nuk këndohet nga GT & Tonic.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

GT & Tonic - Soldier  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Tonic

27/12/2013

2013-12-27T10:33:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Soldier" kënduar nga GT & Tonic.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

NG - Soldier

po eci i vetem
mas gjith ksaj vujtje
po bahem i keq
zot kam ni lutje
mi fal krejt gabimet
tetana problemet
sa her qe nuk dojsha
punonte mendja

ref
when i look the sky
im ready to die
soldier , you know how to survive
you need to stay alive
to bring me in life

une per vetin i msova shum gjana si dita po i bana tetana
si rruga si puna universiteti prezenca me rrobat e gjana
sa shum dashni kam dhan
aty ku smeritun
kam luftu pa u ndal
gjithmon pa perfitu
i njajti portret , si karakter
u ban disa vjet nese menja sta merr
krejt emocion kjo koha qe kalon do
momentin e vet po vjen ni her njet sot

ref
when i look the sky
im ready to die
soldier , you know how to survive
you need to stay alive
to bring me in life

nen driten e hanes
e hijen e territ
e mira permrena
e ftyra e tmerrit
jam nxites i paqes
banues i ferrit
si papa gjon pali
me vepra hitlerit

ref
when i look the sky
im ready to die
soldier , you know how to survive
you need to stay alive
to bring me in life

drejtperdrejt nga toka
nga fryma e krijimtarit
qellimet e drejta
me rolin e shpetimtarit
kshu a kini pa
qe zemra qe vdesin e trupi po rrin i gjall mbi varrin
ku njerzit e zotit po ndrrojn rrug e po bojn pakt me djallin
jom pjes e ktij skandali
po veten smun e nali
deri diten qe tlargohem e mos tjem ma me tgjallit
egoja shtohet
edhe urrejtja
shoh pragun e ni kaosi

ref
when i look the sky
im ready to die
soldier , you know how to survive
you need to stay alive
to bring me in life

1 her do jetoj
jam i gatshem per me vdek
per me tdhan ty jet
nese je i vertet x2

Xheloo - Soldier

TEXT:
Vetem i jam futur dhe vetem po fitoj
Vetem kam punuar edhe vetem po vazhdoj
Ndihmen nuk e pash nuk e mora ku e lash
Duan djersen time ata tash une avash
Bro nuk ta jap doren interesi shikon oren
Kemba eshte per ju per ta pare si kuroren
Erdhi edhe dita per ta pare dhe maloren
Leket derdhen mal une me gur do jua mbush zorren
Nuk e di ku jeni dhe po doni ndihme ne kat
Jam ushtar i vetem pa monicion ne baghdad
Ti nuk po mkerkon po kerkon vetem parate
Do vij dhe ajo dita o sa nam do jet gallate
Bukur do ta shoh me te madh do qesh tamam
Kur ju do afroheni si nje kumbull pa berthame
Miku sju harron do ju mbaj te gjithe ne kam'
Neser gjithashtu plot me money Bam Bam

Hip hopin kam kultur mos ta nisim nga e para
E di me ke po flet kur fillon prap me gara
Jeta me litara nuk te ben burr me hajdara
Kshuqe follow me je me mire se ne varra
Prap nuk po kuptoni do e ndjesh dhe ti termetin
Do te tundi mire ty dhe bashke me te tretin
Rruga dhe kultura eshte e imja me vetvetin
Se jeta eshte Ruleta po kte here kap te vertetin
Po kaloj kte rrugen te mbuluar plot me gure
Po kaloj mbi dete po kaloj edhe mbi ure
Disa here plot me pende dhe disa here plot me drure
Disa here eshte e thjesht dhe disa here me torture
Jam ktu per te gjithe per t'harruar kto shpjegime
Por ju nuk llogjikoni nuk e njihni deren time
Hapur per te gjithe ne vecanti per ca ndryshime
Hapur per support jo legena dhe mashtrime

Tr-G - Soldier

E kom 1 mision n rrep per kundershtart e mi
Objektivat e mia don qe ti dish dhe ti
Me titull soldier kam ardh per fitore
Ju tjert titull pussy hajd boni gojore
Un jom maffia jo ruse po shqipe
Lind e rrit nshkoder me trrima malsie
Hajd bujrum ktej ti msoj ligjet e kanunit
2 Dur per 1 kok shok nji zemer pesh e trrunit
Zemer luana tgjith ushtart e rruges
Rrin neper cepa tu thur planet e jetes
Durt me doreza nkok kan kapuca
Blica pa fund qe ty tduken si ylla
Vin n4 ant ather kur ti se pret
O ku ku medet dikush per toke u gjet
Shqipe kshu kan ardh kohet ai qe ka pushtetin
Sot o ka tvret

Terr bie n rrug fillikat nohet maska
Kan dal banditat me thy kto shkerdhata
Parimi rruges tu e zbatu armata
Ushtar gati tu me zbatu fjal per fjal a
Ju sjeni gangsta mbi ju kam vu gjoba
E mushme full me cash rrin kasaforta
E vogel bota thjesht ndryshojm sistemin
Ta prezantoj krijusin me n krye kapitenin
Redon Kurti ej mthuj sa shum vujti
I pari dhe i fundit per shoqnin pluma gjujti
Hekrat pa leje tu kry dirty jobs
Boys in da street and skip from da cops
A doni vepra apo doni fakte
Problemi shtetit ti tregon me raste
Makinat sterr tzeza xhamat dy gisht ul
E shef vetem tyten e fill bohet zhurm

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga GT:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet