Guri Rrokaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Aranitas 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Guri Rrokaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ai u lind në fshatin Aranitas të rrethit Mallakastër dhe qysh në moshë fare të vogël, Guriu do të spikaste ndër shokët e moshës për zërin e mrekullueshëm dhe melodioz që e karakterizonte. Kjo kishte bërë që shpeshherë Guriut t’i hapej vendi i nderit në ahengje familajre, në koncerte apo dasma fshati. Edhe pse në Mallakastër kënga buron si gurra askush nuk arriti t’i ngjajë apo të përsërisë zërin e Guriut. Kur ishte 11 vjeç, Guriu u aktivizua me g...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Vaske Curri

Qerim Sula

Kasem Hallulli

David Tukiçi

Latif Koci

Shkelqim Beshiri

Arif Vladi

Gjergj Suljoti

Tonin Tershana

Zejnullah Bajrami


Tags: Guri Rrokaj

Krijo Një Kartolinë