A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Guximtar Rushani & Venera Lumani - Vargje Per Te Dy


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/05/2010

2010-05-23T00:00:00

Më Shumë Nga

Venera Lumani

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Vullnet Ibraimi

Pjesëmarrëse në

Top Fest 7


Zerat njeri tjetrit po kerkojm si ne fillim
Qe kete kenge bashke ta kendojm
Nje varg per mua dhe nje varg per ty
Shkruaj ne leter
Nje kompozim per ne te dy

Dhe ja ku jame tani
Do kendoj me ty kte meledi
Sa afer teje jame prano dhe ti

Dy zera do ti nisi dhe me to krijoj kte kenge
Ne dy vargje i gjetem "te dua" kete fjale per ta thene

Kenga jone sa duhet te jetoj pergjithmon
Bashke me te jeton kjo bote

Nje varg per mua dhe nje varg per ty
Shkruan ne leter
Nje kompozim per ne te dy

Dhe ja ku jame tani
Do kendoj me ty kte meledi
Sa afer teje jame prano dhe ti

Dy zera do ti nisi dhe me to krijoj kte kenge
Ne dy vargje i gjetem "te dua" kete fjale per ta thene

Kjo melodi e heshtur flet ngadal
Tingujt e saj si zjarr

Nje kenge pa fjale sonte ta solla ty
I gjeta fjale i bera melodi
Dhe ja ku jame tani
Do kendoj per ty kte meledi
Sa afer teje jame prano dhe ti

Dy zera do ti nisi dhe me to krijoj kte kenge
Ne dy vargje i gjetem "te dua" per ta thene.


Ky tekst u dërgua nga Mimi Selim
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019