Më mbaj mend (për 1 muaj)

Guy Sebastian

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Guy Theodore Sebastian
 • Vendlindja:
 • Klang 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Australi 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Guy Sebastian është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Guy Theodore Sebastian is an Australian singer-songwriter. He was the first winner of Australian Idol in 2003, and was a judge on Australia's The X Factor between 2010 and 2012. Sebastian has released eight top ten albums including two number ones. The first seven all gained either platinum or multi-platinum certification. He has also achieved 12 top ten singles, including six number ones. Sebastian is the only Australian male artist in Australia...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Guy Sebastian

Komente 0