Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gzai - Vetëm Ty (Feat. Mario & Francezi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

pjesa 1

Eci vetem neper rruge
Pamjen tende kam ne mend
Dua te kem perseri afer
Perseri dhe ncdo moment

Cdo sekond mendoj per ty
E kupton se te dashuroj
Sa here ta degjoj zerin
Gjitha problemet i harroj

Momentet tona te bukura
Dhe shikimi sy me sy
E ndjej qe thell prej zemres
Jo nuk mundem une pa ty

Largesis i rezistojne dashurite e medha
Ndaj t'betohem lart ne zot ti per mua je gjithcka,
Mezi pres qe te jemi bashke qe ti them ty keto fjale

E shoh foton tone m'bien lot e kam vec mall
Te dua e kupton se ti je lumturia ime
Ti je ndryshe me ty ska krahasime

Nuk u lodha duke fol gjithmone per ty do flas
cdo gje mund te kaloj mbrapa po ty jo nuk te le pas
Ndaj me beso o zemer se e di qe me degjon
Dashuria qe kam per ty asnjehere jo nuk mbaron

REFRENI

Edhe nje tjeter per ty
Do ta jetoja perseri
Ti zemer e di
Qe te dua vetem ty

pjesa e 2

Kam shum kujtime ato me mbajne gjall
Por ne krye qendron koha kur ishim bashk
Vrapove ne kerkim te gjeja perfeksion
Jeta eshte nje luft humbet ose fiton

Nese te kam afer ti me qeteson
Nese te kam larg shpirti im po renkon
Ti je ilac ke vec nji efekt
Lidhjes ton ti japesh jete

Jam I motivuar shperthimin e kam
Sdi te bej lojra zemren ty ta jap
Gjithmon te bashkuar te jemi un dhe ti
Te tjeret te kopjon nga kjo lumturi

Shume gjera po te ndodhin nga mendja ste harroj
Skam nji pjes te zemres dhe po e kerkoj
Dy zemra qe duhen smund ti ndaj askush
Te dua ty zemer te dua gjer ne fund

REFRENI

Edhe nje tjeter per ty
Do ta jetoja perseri
Ti zemer e di
Qe te dua vetem ty

pjesa e 3

Dua te them se te dashuroj
Zemra me nuk mban mezi po jetoj
Dua te te kem vajz si ty nk gjen
As ne ket shtet as ne kontinent

Nje kukull e vecant qe jep vec kenaqesi
Nje ide qe ti mbaj hapur syt e mi
Ndoshta sjam i miri po per mu tjeter ska
Zoti dha shpresen per ty jeten e jap

Tani un i vetem kerkoj nji mendim
As vet sjam ne gjendje te jap nji shpjegim
Por duhet ta dish qe un te vlersoj
Zemra jote ka nevoj per dike qe ta doj

Eja ti zemer mos ki pendes
Cdo vershtirsi se bashku do ti shkojme permes
Askush me shum se un jo ty ste don
ELIO-N do te kesh ti ketu gjithmon

REFRENI

Edhe nje tjeter per ty
Do ta jetoja perseri
Ti zemer e di
Qe te dua vetem ty
Gzai
Featuring: Francezi & Mario
Publikimi: 21/07/2013


Gzai - Vetëm Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetëm Ty".
3. Video është e këngës "Vetëm Ty", por nuk këndohet nga Gzai.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0