Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hafiz Ali Korça

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36
(1873-1956)  
  • Vendlindja:
  • Kavajë 
BIOGRAFIA: Hafiz Ali Korça është një shkrimtar i njohur. Hafiz Ali Korça lindi në Korçë, më 5 prill 1873 dhe vdiq në Kavajë, më 31 dhjetor 1956. Midis hoxhallarëve të përndjekur nga pushtuesit, nga fanatikët dhe komunizmi për idetë, pikëpamjet dhe veprimtarinë e tyre është dhe Hafiz Ali Korça. i rritur në një mjedis patriotik, fetar e kulturor Korçar të pastër, ai u brumos me bindje dhe parime bazë, që e ngriten lart emrin e tij. Për këto ai, në vitin 1893, kur ishte në moshën 20 vjeçare, u internua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Kasem Trebeshina

Jorgo Telo

Ahmet Kolgjini

Filip Shiroka

Fatmir Terziu

Jorgo Bllaci

Arshi Pipa

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Agim Shehu

Tags: Hafiz Ali Korça


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet