Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hajrije Abazi - Rrushja E Lales  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

30/07/2019

2019-07-30T11:23:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrushja E Lales" kënduar nga Hajrije Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hajrije Abazi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gjon Lleshi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sidoela:
Loqk qysh je a je mir
Nuk tkam pa qe sdi sa dit
E pa ty une jam merzit, une jam merzit
A e man n’men kur mke than
Ska me dasht une tjeter kan
Zemra jeme fjalt e tua si harron!

Gjon:
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha

Sidoela:
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja

Gjon:
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet

Sidoela:
Loqk qysh je a je mir
Nuk tkam pa qe sdi sa dit
E pa ty une jam merzit une jam merzit
Hera mram kur u pam
Une te daja kur jam kan
Zemra jeme at takim kurr se harron!

Gjon:
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha

Sidoela:
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja

Gjon:
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet!Më Shumë Këngë Nga Hajrie Abazi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet