Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hajriz Berisha - Amaneti I Mergimtarit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/12/2017

2017-12-06T16:16:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amaneti I Mergimtarit" kënduar nga Hajriz Berisha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hajriz Berisha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gofile Papleka - Amaneti I Mergimtarit

hooo... O jem shqipetar zemer shqipetari o n'kup te botes me qonje halli ju kam lut zemres musnalin shpirtit tem po ja kjajn hallin se mue varri n'mren spom len paj grusht dhe prej vendit tem ju kam lut zemres musnalin shpirtit tem po ja kjajn hallin se mue varri n'mren spom len hooo... o paj grusht dhe prej vendit tem. hooo... O kur te shkoni n'vendet e mija o ku mi pat temelt shpija kur te vini kullrav rrini me nja nal zanin bylbylit me ma knue ni kang per qefi tuj ra fyellit e tuj ra defit kur te dilni kunra vrrini me nja nal zanin bylbylit me ma knue ni kang per qefi hooo... o tuj ra fyellit e tuj ra gjethit. hooo... O amanetin kur t'ma knoni o nja dy fjal mos mi harroni per met huj e ka shkrue loti kurr perjet zbahet i joti as per mu e as per kan ska ne bot si vendin tan per met huj e ka shkrue loti kurr per jet zbahet i joti as per mu e as per kan hooo... o ska ne bot si vendin tan.

Sefe Duraj - Amaneti I Mergimtarit

heejj po ua them dy fjal te verteta
ne mergim s'kalohet jeta
kam kalu shum halle ,derte
kam kalu ne male, dete
skam lan ven per pa shetit
ne evrop e n'amerik

heej po u baj be ne kta dy sy
pasha thinjet qe i kom n'kry ,
pasha rrudhat qe i kom n'ball,
pasha zotin qe m'ka fal,
pasha plagt qe i kam ne shtat ,
ne kosov do t'vdes rahat .

heej kam pa bot e qytetrim
kerkun s'pash si vendin tim
rahat gjumin kun se bana
veq n'kosov me qonte andrra
pa ndegjo zogu i shqiptarit
amanetin e mergimtarit
nga do t'vini nga do te shkoni
heejj kurr kosoven paj mos e harroooni .
Më Shumë Këngë Nga Hajriz Berisha:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet