Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hajro Pepa - Vaj Si Kenka Ba Dynjaja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Vaj si qenka ba dynjaja!
Me tu ba mos me kenë gjallë.
I: I mjeri unë fukaraja
Paskam ndodhun i pa ikball!:I
Gjithë prej hallit të sikletit
M’u ba borxh me dalë, me tretë.
Mora rrugat e gurbetit
Selametin për me gjetë.
Rrugën mbarë me lot ç’e lava
Dersa mbrrina jabanxhi.
Zemra m’thot gjithmonë pse qava
Qysh i vogël e der’ n’pleqni.
Me taman kenka thanë motit
Vendit t’ hu’j mjerë kush i shkel.
Paska qenë o shkru’ prej Zotit
Me mbaru’mun o me siklet!
M’u rrit mjekrra m’u bo grrathë, grrathë
I mjeri unë o për t’ri tam!
Shkoj nër shokë s’ma bajnë nji vend
T’ju diftoj dertin qi kam.
Hajro Pepa
Publikimi: 11/01/2010


Hajro Pepa - Vaj Si Kenka Ba Dynjaja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vaj Si Kenka Ba Dynjaja".
3. Video është e këngës "Vaj Si Kenka Ba Dynjaja", por nuk këndohet nga Hajro Pepa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hajro Pepa:


Komente 0