Hajrulla Emini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Hajrulla Emini është një këngëtar i njohur. Hajrulla Emini ka lindur ne Shkup ku edhe jeton e vepron, ka te mbaruar shkollen e mesme dhe fakultetin pedagogjik gjithashtu ne Shkup, ku edhe punon si mesimdhenes,me muzik folklorike meret qe nga femijeria dhe nje kohe te gjate ka qen edhe anetar i SHKA Emin Duraku nga Shkupi dhe antar i kryesis se saj nga e cila eshte lauruar disa here me mirenjohje dhe plaketa per kontributin e dhen ne fushen e muzikes folklorike shqiptare si instrumentist dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Bexhet Jagodini

Alush Hamiti

Refet Asani

Hidaver Osmani

Agron Maqellara

Arjan Toci

Leka

Niman Mushkolaj

Xhevair Akulli

Dardan Shkreli


Tags: Hajrulla Emini, Ajrulla Emini, Hajrullah Emini

Krijo Një Kartolinë