Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hajrulla Emini - Kenge Per Tanushen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Tanushen".
3. Video është e këngës "Kenge Per Tanushen", por nuk këndohet nga Hajrulla Emini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hajrulla Emini - Kenge Per Tanushen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Komente

3 🔥

02/12/2009

2009-12-02T11:36:12+00:00Nje mengjez plot me bor
kan dal trimat me pushk n'dor
ne gjith boten lajm i par
se n'Tanush trimat kan dal
Kan dal trima e s'frigen kurr
n'Koder t'furres vun flamur
o me gjak po e mbrojn bajrakun
japin jeten e s'kursejn gjakun

Nga Tanusha qe digjej flak
mer kushtrimin dhe Sharri plak
Shipkovic n'Gajre e Poroj
mbushen malet djem drangoj
merr kushtrimin mali e fusha
n'istikam edhe Radusha
si shqiponja i ka ba nana
s'njihnin,,ujq,,e as,,luana,,

Karadaku kur na u qu n'kam
ngjeshi rradhet vullnetar
po vijn trimat nga qdo an
se n'Sllupqan qerdhen e kan
N'zon t'Likoves ne Mateq
esht trimnia e vertet
si shqiponjat kamb kan ngule
thu se u ngjall Baca Sule

Hej dridhen zyret n'qeveri
N'Haraqin trimat kan hy
desht dikush kafe me pi
por si akull n vend u ngri
pra Ju lumt trima dai
qe luftut per barazi(liri)
veq nji gja ne ju premtojme
kurr Deshmort sdo ti harrojme

Teksti dhe muzika Hajrulla Emini
Kenduar per here te parë ne vitin 2002


Më Shumë Këngë Nga Hajrulla Emini:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet