Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hala Osmanollaj
  • Vendlindja:
  • Gjonaj 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Hala Osmanollaj është këngëtar i njohur. Hala Osmanollaj ka filluar të bëhet mjaft i njohur për publikun e gjërë. Ai deri më tani ka realizuar disa këngë me videoklipe, që janë mirëpritur nga të gjithë. Hala e ka realizuar dëshiren e tij për t'ja thënë këngës. Tani, është mjaftë i klikuar e i angazhuar, në mbrëmje, dasma e ahengje.

Më datë 17 Maj 2012, Hala Osmanollaj publikon videoklipin "Jam Furrtar". Kjo këngë e afroj më shumë me publikun dhe siç thotë këngëtari i ka bërë shumë njerëz të qajnë.

Më datë 29 Shtator 2013, Hala Osmanollaj publikon videoklipin "Sonte Dojm Me Kall".

Më datë 1 Maj 2014, Hala Osmanollaj publikon videoklipin "Sot Me Lindi Djale".

Më datë 8 Dhjetor 2014, Hala Osmanollaj publikon videoklipin "Nxon Jom". Me këtë këngë, Hala Osmanollaj merr pjesë në Shkodra Fest 1 në vitin 2014.

Më datë 8 Mars 2015, Hala Osmanollaj publikon videoklipin "Bankat Fajdexhi".

Më datë 4 Prill 2016, Hala Osmanollaj publikon videoklipin "Na Kane Mallku". Teksti i kësaj kënge është shkruar nga Suzana Fazliu, ajo është realizuar në studion e Ardian Kastratit, ndërkaq videoklipi është punuar nga produksioni "Art Creative Studio".

Në vitin 2016, Hala Osmanollaj publikon albumin "Lamtumirë".

Më datë 26 Maj 2017, Nolinjo publikon videoklipin "Hasjanka", në bashkëpunim me Hala.

Më datë 9 Shkurt 2019, Hala Osmanollaj publikon videoklipin "Merri Krejt".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Hala Osmanollaj »


Komente mbi këtë artist