Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hala Osmanollaj - Jam Furrtar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Furrtar".
3. Video është e këngës "Jam Furrtar", por nuk këndohet nga Hala Osmanollaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hala Osmanollaj - Jam Furrtar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

17/05/2012

2012-05-17T00:03:08+00:00Kam harru qysh asht sabah te shpija
ah qysh pom shkojn kto vjet e mija
dit e nat pa nal punoj
larg shpijes e n'telefon m'djeg zani fmijes
ahh bre bab ti pse ma nuk po kthehesh
pse kshtu me vjt nga un po fshehesh
am tregon fat kur vjen ajo dit
e met marr ngryk se jam merzit

Refreni 1x
Jam furrtar e më ngushllon kjo buk që e gatuj
edhe pse m'kaloj kjo jet me lot në dhe të huj
jam furrtar e buk i ngi zingjin e fukara
bukën me buk me nxjerr o vlla

Era e bukes te kjo furr e vjeter
më ka shoqru mue tan jetën
dera e shpis gjdo dit m'rrin para syve
e n'vesh m'tingllon zani i fmive
buk e lot e me mërzi m'shkoj jeta
kshtu po kalojn kto vjet e shkreta
malli për familje spom largohet
qdo vjet më shum sa m'vjen e shtohet

Refreni 2x
Jam furrtar e më ngushllon kjo buk që e gatuj
edhe pse m'kaloj kjo jet me lot në dhe të huj
jam furrtar e buk i ngi zingjin e fukara
bukën me buk me nxjerr o vlla
jam furrtar e më ngushllon kjo buk që e gatuj
edhe pse m'kalj kjo jet me lot në dhe të huj
jam furrtar e buk i ngi zingjin e fukara
bukën me buk me nxjerr o vlla


Ky tekst u dërgua nga Ali Jahdauti ( Alche Ja )
Më Shumë Këngë Nga Hala Osmanollaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë