A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Hala Osmanollaj & Antigona Goca - Si Llokum


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/12/2015

2015-12-17T13:43:15

See Also

Antigona Goca

Song from the album:

"Lamtumirë"It's a long time that we try finding the lyrics to "Si Llokum" sung by Hala Osmanollaj & Antigona Goca.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Hala Osmanollaj & Antigona Goca attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva - Si Llokum

(Agroni-Shqipja)
si llokum si llokum kom met honger si llokum
ma mir mos me dil per para llokumi me arraa

(Shqipja) je kam don e spo kallxon
ki qef me thon e zguxon
jam per ty e je per mu
un te du zemer qka po thu
O llokum fol ni fjal se kjo zemer don me u kall
o llokum fole ni fjal un te du ty kom met marr

(Agroni)si llokum si llokum kom met honger si llokum
ma mir mos me dil per para llokumi me arraa
si llokum si llokum kam met honger si lokum
me mir mos me dil per para llokumi me arraa
kam met shti ne zemer
kam met mbyll ne dryy
qelsin do ta hudh
n'arkiv do ta shtii
O llokum fol ni fjal se kjo zemer don me u kall
o llokum fole ni fjal un te du ty kom met marr

(Shqipja)si llokum si llokum kom met honger si llokum
ma mir mos me dil per para llokumi me arraa
si llokum si llokum kam met honger si llokum
ma mir mos me dil per para llokumi me arraa

(Agroni-Shqipja)si llokum si llokum kom met honger si llokum
ma mir mos me dil per para llokumi me arraa
si llokum si llokum kam met honger si llokum
me mir mos me dil per para llokumi me arraa.\\

Vllezrit Susuri - Si Llokum

Si llokum,si llokum
kam me t'hanger si llokum
per inat mos m'del perpara
o llokum me arra

Si llokum,si llokum
kam me t'hanger si llokum
per inat mos m'del perpara
o llokum me arra

Si llokum,si llokum
kam me t'hanger si llokum
per inat mos m'del perpara
o llokum me arra

ne qaf me ke marr
prej kur te kam pa
krejt me ke hutu
thash ti je per mu

perpara m'kalon
ne sy me shikon
e bukur si hane
mend po dojn me m'dal

tu afrova n'dal nga dal
e ti thash nja dy tri fjal
as nje nate ne sy nuk kam gjum
kam me t'hanger si llokum

REF
Si llokum,si llokum
kam me t'hanger si llokum
per inat mos m'del perpara
o llokum me arra

Si llokum,si llokum
kam me t'hanger si llokum
per inat mos m'del perpara
o llokum me arra

II
pika cysh s'me ra
sot kur te kam pare
sillesh me naze
te qet nuk me len

kam me te shti ne zemer
kam me t'byll me dry
celsin do ta hudh
aty t'mbetesh ti

nje fjal me ta thane
se n'zemer me ke hy
asnje vajze ty nuk te pernjan
e vec une t'jem n'ty

REF
Si llokum,si llokum
kam me t'hanger si llokum
per inat mos m'del perpara
o llokum me arra

Si llokum,si llokum
kam me t'hanger si llokum
per inat mos m'del perpara
o llokum me arra
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019