A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hala Osmanollaj & Antigona Goca - Lamtumirë


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/05/2016

2016-05-21T19:10:42

See Also

Antigona Goca

Song from the album:

"Lamtumirë"It's a long time that we try finding the lyrics to "Lamtumirë" sung by Hala Osmanollaj & Antigona Goca.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Hala Osmanollaj & Antigona Goca attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Rino - Lamtumirë

Je sikur drita un mengjes
Je sikur era qe friskon
Je sikur vala qem vjen let
E mu me ndjenja me vershon
Ti per mu Je si Ander
Per mu Je siAnder
Pse ma more andren
Hey hey
E du ftyren tone
E du eran tone
E du fryman tone
Hey hey
Tkom pas e skom dit
Po mire mke prit
Se vet un tkom lan lan lan
Tasht Jom tut lyp
Per ti veq e ki Ik
Pe she qe ooh von von Von
Eyoooooo as njo nuk o si ti as njo nuk o si ti eyeyeye
Eyoooooo as njo nuk o si ti as njo nuk o si ti
Stkom dasht met than lamtumire
Stkom dasht met than lamtumire
Stkom dasht met than lamtumire

Dashnia vjen Nihere njet
E ti me Ik nuk Bon me Lan
Nese per ty esht e vertet
Ti maje afer mos e lesho
Ti per mu Je si ander
Per mu je si ander
Pse ma more andren
Hey hey
E du ftyren tone
E du eren tone
E du fryman tone
Hey hey
Ti nzemer mke met
Qitasht e per jet
Ma e Mira nbot nbot
Kurgjo ma svlen se ti me mu sje
Pe shoh qe o von von von
Eyo as njo nuk o si ti
As njo nuk o si ti
Ye as njo nuk o si ti
As njo nuk o si ti
Yeyeye
Skom dasht met than Lamtumire
Skom dasht met than lamtumire
Skom dasht met then lamtumire
Pse nuk pate pak meshir

Inva Mula - Lamtumirë

Nënë e dashur, lamtumirë
Ju le shënde’n miq të mi
Më djeg, o, një fuqi e dlirë
Drejt të përflakurës Indi…
Dhe anija lehtë lehtë lundron
Pret valët e detit të trazuar,
Për herë të fundit syri vrojton
Brigjet e Evropës së hakërruar

Më 5 shtator bëhen 18 vjet nga vdekja e nobelistes dhe humanists shqiptare Nënë Tereza dhe është pikërisht kjo datë që shqiptarët do të bekohen me një himn që do t’i bashkojë të gjitha trevat shqipfolëse.

Një himn i krijuar nga vargjet e poezisë që Nënë Tereza shkroi në vitin 1928 teksa përshkonte rrugën prej Irlandës në Kalkutë.

Vargjet e poezisë së saj “Lamtumirë” do të interpretohen nga sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula me kompozitor Lorenc Antoni.

Promovimi zyrtar i himnit është planifikuar që të bëhet në ditën botërore të bamirësisë dhe në përvjetorite 18 të vdekjes së nobelistes Nënë Tereza, pra më 5 shtator në Prishtinë.Ngjarje që për soprano Inva Mula shënon një ditë të vecantë.

Inva Mula: Ky është një projekt që na takon të gjithëve dhe ne sot e incizojmë himin e Nënë Terezës, është hapi i parë nën tinkujt e bukur të Genc Tukicit që është edhe motori kryesor i kësaj iniciative.

Rasim Sopi - Lamtumirë

Ishim te pa Ndare ne Dy deri Dje
E sot e kthen Koke behesh se sme njeh

Me kujtohet Ndarja jon ne errsir
Me kujtohet fjala e fundit Lamtumir oh Lamtumir oh Lamtumire oh Lamtumire.

Me kujtohet Ndarja jon ne errsir
Me kujtohet fjala e fundit Lamtumir oh Lamtumir oh Lamtumire oh Lamtumire.

Dy zemra ne jet munde te dashurohen edhe mund te ndahen edhe te bashohen

Me kujtohet Ndarja jon ne errsir
Me kujtohet fjala e fundit Lamtumir oh Lamtumir oh Lamtumire oh Lamtumire.

Me kujtohet Ndarja jon ne errsir
Me kujtohet fjala e fundit Lamtumir oh Lamtumir oh Lamtumire oh Lamtumire.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019