Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Hala Osmanollaj - Moj Shami E Kuqe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/05/2016

2016-05-21T18:10:43+00:00

Këngë e albumit:

"Lamtumirë"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Shami E Kuqe" kënduar nga Hala Osmanollaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hala Osmanollaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gena - Moj Shami E Kuqe

Moj shami e kuqe moj shami e verdhe 2x
Dil moj ne dritare sa te shoh nje here 2x
Vaj vaj vaj goce ti mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do ti thaj
Vaj vaj vaj vaj goce ti mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do ti thaj

Moj shami e kuqe moj shami e verdh
Dil moj ne dritare se me qmende fare
Kjo shami e kuqe tregon dashurin
Kjo shami e verdh tregon xhelozin
Vaj vaj vaj goce ti mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do ti thaj
Vaj vaj vaj goce ti mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do ti thaj

Elizabeta Marku - Moj Shami E Kuqe

moj shami e kuqe moj shami e kuqe moj shami e verdhe (2 here).
dil ne dritare sa te shoh nje here
dil moj ne dritare sa te shoh ne here
vaj,vaj se cpo qan me lot virja unazen se nuk duroj dot
vaj,vaj vaj vaj se cpo qan me lot virja goc unazen se nuk duroj dot
hajde trandofile gonxhe mostaksti mos ja bej me hile cunit jabanxhi (2here)
vaj,vaj cuno ti mos qaj se e lag shamin nusja kuqlon te bardhe(2here)
o peruku i lales si tja bej se di tuj parti tirone cunat jabanxhi(2here)
e vaj,vaj goce ti mos qaj se erdhi lala sonte lotet te ti thaj(4here)

Valbona Mema - Moj Shami E Kuqe

moj shami e kuqe moj shami e kuqe moj shami e verdhe (2 here).
dil ne dritare sa te shoh nje here
dil moj ne dritare sa te shoh ne here
vaj,vaj se cpo qan me lot virja unazen se nuk duroj dot
vaj,vaj vaj vaj se cpo qan me lot virja goc unazen se nuk duroj dot
hajde trandofile gonxhe mostaksti mos ja bej me hile cunit jabanxhi (2here)
vaj,vaj cuno ti mos qaj se e lag shamin nusja kuqlon te bardhe(2here)
o peruku i lales si tja bej se di tuj parti tirone cunat jabanxhi(2here)
e vaj,vaj goce ti mos qaj se erdhi lala sonte lotet te ti thaj(4here)
Më Shumë Këngë Nga Hala Osmanollaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet