Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hala Osmanollaj - E Kam Emrin Kosovar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Lamtumirë"

Komente

Asnjë Koment

21/05/2016

2016-05-21T18:10:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Kam Emrin Kosovar" kënduar nga Hala Osmanollaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hala Osmanollaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Besnik Dragaj - E Kam Emrin Kosovar

Iku Nata E Vjen Dita Plot Me Halle
Shtatin Rita
E U Nisa Për Gurbet
Gjithkush Qan Hallin E Vetë

E U Nisa Për Gurbet
Gjithkush Qan Hallin E Vetë

Por Sa Shoh Shqiptarë Me Sy
Tanë Kosova është Aty
Mua Më Thrasin Gurbeqar Por Kam Emrin Kosovar
E Kam Emrin Kosovar

Iku Nata E Vjen Dita
Plot Me Halle Shtatin rita
E U Nisa Për Gurbet
Gjithkush Qan Hallin E Vetë

E U Nisa Për Gurbet
Gjithkush Qan Hallin E Vetë

Por Sa Shoh Shqiptarë Me Sy
Tanë Kosova është Aty
Mua Më Thrasin Gurbeqar Por Kam Emrin Kosovar
E Kam Emrin Kosovar

Gresa Behluli - E Kam Emrin Kosovar

iku nata e vjen dita plot me halle shtatin rrita e u nisa per gurbet gjithekush qan hallin e vet e u nisa per gurbet gjithekush qan hallin e vet per sa shoh shqiptar nne sy tane kosova eshte aty nne therrasin gurbetqare por kann emrin kosovar e kann emrin kosovare

per sa shoh shqipetar nne sy tane kosova eshte aty nne therrasin gurbetqare por kann emrin kosovar e kann emrin kosovare

aty qel ni lule boree me zjedh arom kosove,
aty qel o ni bozhur kuq e zi por si flamur aty qel o ni bozhur kuq e zi por si flamur.

por sa shoh shqiptar me sy ton kosova esht aty mua m`thrrasin gurbetqar por kam emrin kosovar e kam emrin kosovar .por sa shoh shqiptar me syton kosova esht aty muam thrrasin gurbeqar po kam emrin kosovar e kam emrin kosovar.

por sa shoh shqiptar me sy ton kosova esht aty mua m thrrasin gurbeqar por kam emrin kosovar,
por sa shoh shqiptarme sy ton kosova esht aty mua mthrrasin gurbeqar por kam emrin kosovar.

Shkurte Fejza - E Kam Emrin Kosovar

Iku nata e vjen dita plot me halle shtatin rrita.
E u nisa per gurbet gjithekush qan hallin e vet.
E u nisa per gurbet gjithekush qan hallin e vet.

por sa shoh shqiptar me sy tane kosova eshte aty
mu me therrasin gurbetqare por kam emrin kosovar, e kann emrin kosovare x2

Aty qel ni lule bore, e me sjell arom kosove.
Aty qel o ni bozhur, kuq e zi por si Flamur.
Aty qel o ni bozhur kuq e zi por si flamur.

por sa shoh shqipetar me sy tane kosova eshte aty mua m`therrasin gurbetqare por kam emrin kosovar, e kam emrin kosovare x2

E gjat dita i gjat vjeti qysh se zuni fill gurbeti.
Si qendroj oh une i shkreti ni grusht dhe e kam me veti. Si qendroj oh une i shkreti ni grusht dhe e kam me veti.

por sa shoh shqipetar me sy tane kosova eshte aty mua m`therrasin gurbetqare por kam emrin kosovar, e kam emrin kosovare x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Hala Osmanollaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet