Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Polac 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
BIOGRAFIA: Halil Xani është një poet i njohur. Halil Xani kreu shkollen fillore ne Polac e Skenderaj ku e kreu edhe gjimnazin. Studjoi ne degen e Gjuhes dhe Letersise shqipe ne fakultetin Filologjik ne Prishtine. Nga viti 1974 e deri ne vitin 1976 punoi arsimtar I gjuhes shqipe ne shkollen fillore te Qirezit, kurse ne shkollen fillore te polacit nga viti 1976 e deri ne vitin 1983, Nga viti 1983 e deri ne vitin 1990, punoi gazetar ne Radio Mitrovice, deri atehere kur policia serbe i deboi p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Sefedin Xhafolli

Nexhat Halimi

Mustafe Ismaili

Islam Balaj

Musa Jupolli

Arif Molliqi

Sabri Hamiti

Avdush Canaj

Tyran Prizren Spahiu

Vasil Tabaku

Tags: Halil Xani


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet