A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lirisë

Në Likashan e Drenicë
Lirisë iu gëzua edhe guri
Në fshat mbi gjashtë lisat
Lirshëm valon flamuri.

Liria ka aromë lulkuqeje
E ngjyrosur me ngjyrë gjaku
Ajo ka flatra sikur pëllumbi
Vjen e na përgëzon te pragu.

Dhe ju pyetni kush e solli
Nga Bajgora n`male të Sharrit
Në gjithë Kosovën atë e solli
Ushtria e Adem Jasharit.

- poem written by Halil Xani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019