Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halim Aliu

Halim Aliu
  • Vendlindja:
  • Preshevë 
Nuk ka akoma asnjë votë

Halim Aliu është këngëtar. I lindur në Preshevë në një familje me vlera kombëtare shqipëtare, shkollën fillore e kreu në Preshevë ndërsa të mesmën e kreu në Gjilan, përkatësisht në gjimnazin "Zenel Hajdini".

Profesioni i tijë është këngëtarë, me muzikë ai merret qe disa vite. Fusha e veprimtarisë është në dasma dhe ahengje familjare.

Më datë 30 Mars 2015, Halim Aliu publikon videoklipin "Zjarr", në bashkëpunim me Dorentina Rexhepi.

Më datë 14 Maj 2021, Halim Aliu publikon videoklipin "Komandant Terri & Kingji".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 1