Hamit Kastrati
Hamit Kastrati
Hamit Kastrati
  • Vendlindja:
  • Golaj Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore rapsodike
Hamit Kastrati është këngëtar i njohur. Hamiti ben tekstet e te gjitheve kengeve rapsodike per deshmore etj.

Në vitin 2014, Hamit Kastrati & Perparim Brati publikojnë albumin "Nje Shqiperi Do T'jet N'ballkan".

Në vitin 2018, Hamit Kastrati & Perparim Brati publikojnë albumin "Mos Ja Kthe Shpinen Atdheut".

Më datë 4 Maj 2022, Hamit Kastrati publikon videoklipin "Vajza T'bukra Hasi Ka", në bashkëpunim me Klevi Gaxhën. Teksti i këngës u shkrua nga vetë Hamit Kastrati.

Më datë 21 Tetor 2022, Hamit Kastrati publikon videoklipin "Lamtumire O Vendi Im". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Hamit Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania Fenix Studio.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0