Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Cakuli - Mendoj Te Fluturoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

Muzika & Orkestrimi:

Genti Lako

Pjesëmarrëse në

VFM 2007

Komente

Asnjë Koment

23/12/2006

2006-12-22T23:00:00+00:00Kur krahët hapë mendoj të fluturoj,
Përpiqem mendjen time ta shpëtoj,
M’bi një çati jam ulur dhe mendoj,
Kur koha ikën asgjë nuk është më lojë,

Koha shkon jemi tepër vonë,
Aq shum koh prap ne s’dim të….(fluturojm)
Koha shkon tani u bë vonë
Krahët hapë tani do të fluturoj,

Një zë foli, t’hithem unë pa frikë
Do të bijë e engjujt do të vijnë,
Një zë foli, hidhu ti më tha
Mos ke frik mos, unë do t’jap krahë

Kur krahët hapë mendoj të fluturoj,
Përpiqem mendjen time ta shpëtoj,
M’bi një çati jam ulur dhe mendoj,
Kur koha ikën asgjë nuk është më lojë,

Koha shkon jemi tepër vonë,
Aq shum koh prap ne s’dim të….(fluturojm)
Koha shkon tani u bë vonë
Krahët hapë tani do të fluturoj,

Një zë foli, t’hithem unë pa frikë
Do të bijë e engjujt do të vijnë,
Një zë foli, hidhu ti më tha
Mos ke frik mos, unë do të jap krahë
Hë ëë ha a aa
Jo nuk e di a mundet të funksionoj
Se zërat në mendjen time her më flasin e here pushojn
Ma jep dorë thot një, tjetri më pengon
Një zë i bukur më shtyn, tjetri s’më lejon
Që të hidhem dridhem, jo mos i beso
i thot njëra tjetrit mos e lejo
Që të hidhem dridhem, jo mos e provoke
Ka nevoj të rritet ,jo mos e mëso

Fluturo….. Një zë foli, t’hithem unë pa frikë
Do të bijë e engjujt do të vijnë,
Një zë foli, hidhu ti më tha
Mos ke frik mos, unë do të jap krahë


Ky tekst u dërgua nga Viski
Më Shumë Këngë Nga Hana Cakuli:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet