Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Cakuli - Dashuria E Fatit Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

1.
Gjithe bota rrotull
Je ti i dashur
E ndoshta jeta, nje emer ka,
Ti je frymemarrja e nje femije,
Tej drites tende, kufij me s'ka,
Ti me befason
Si nje uragan, me pushton

Ref:
Une kam arsye per te jetuar,
Dhe kjo s'eshte nje iluzion,
Ti je substanca e nje kimie,
Qe vec dielli e prodhon,
Dhe nga qielli me pikon

2.
Force e natyres, vetit ne mua,
E vetmja rreze, qe kam besim,
Je lumturia, qe se mat kohen,
Je dashuria, e fatit tim,
Ti me befason, si nje uragan,
Me pushton

Ref 2x:
Une kam arsye per te jetuar,
dhe kjo s'eshte nje iluzion,
ti je substanca e nje kimie,
qe vec dielli e prodhon,
dhe nga qielli me pikon

hee eee eee eeee
heeee eee eeee.
hee eee heeeeee.e

Je kometa qe nuk bije,
asnje here ne toke,
houuoouuooo..

Ref:
Une kam arsyje, per te jetuar,
dhe kjo s'eshte nje iluzion,
ti je substanca e nje kimie,
qe vec dielli e prodhon,
dhe nga dielli me pikon.


Ky tekst u dërgua nga  sihana   HanahHana Cakuli
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/03/2010
Festivali: Top Fest 7
Muzika: Pirro Çako
Orkestrimi: Elvis Duro


Hana Cakuli - Dashuria E Fatit Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria E Fatit Tim".
3. Video është e këngës "Dashuria E Fatit Tim", por nuk këndohet nga Hana Cakuli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hana Cakuli:


Komente 0